piątek, 23 lipca 2010

Blind Justice

Wywiad z włoska załogą NSHC: Blind Justice.

1. Cześć! Pierwsze pytanie to: dlaczego zaczęliście grać NSHC?

Blind Justice: Po pierwsze - dziękujemy za wywiad... zaczęliśmy grać NSHC po prostu dlatego że lubimy HC hehehe; istnienie we Włoszech takiego zespołu jak Hate For Breakfast oczywiście również miało wpływ na narodziny naszego.

2. Gracie koncerty? Ile zagraliście do tej pory, i czy odbyły się we Włoszech? Macie dobre warunki dla organizacji koncertów?

BJ: Jedyny zagraniczny koncert miał miejsce w Belgii. Mieliśmy około * koncertów, ale każdy z nich we Włoszech, może w następną jesień będziemy grać po Europie.

3. Gracie staroszkolne HC z wpływami NSHC, nie metalcore jak większość zespołów. Dlaczego?

BJ: Nie lubię za bardzo wpływów metalu na muzykę hardcore. Hardcore narodził się jako Punk, we Włoszech jest silna tradycja zespołów HC Punk, również dla sceny faszystowskiej. Z wyjątkiem SPQR każdy zespół Włoski jest bardziej pankowy niż metalowy: Still Burnin Youth gra HC/Grind jak Cripple Bastards, No Prisoner brzmi jak NYHC w stylu Champion czy Youth of Today, to sam z Ribelli D'indastria, MacchinaTargataPaura, Evil Church itd.
Gramy szybko, nasze kawałki nie są dłuższe niż 2 minuty, perkusja nigdy poniżej 180 bpm i nie gramy z użyciem gh-gh-gh w gitarach hehehe.

4. Jak się ma scena w waszych stronach na dzień dzisiejszy?

We Włoszech mamy dobrą muzyczną scenę hc. Bardziej aktywne zespoły to Still Burnin Youth, Ribelli D'idastria, Blund Justice i No prisoner. Są też zespoły które się nie rozpadły, ale po prostu nie produkują niczego nowego - Macchina Targata Paura, SPQR. Są jeszcze zespoły z dawnych czaów jak Carnival's Carnage i Evil Church. W każdym bądź razie, w ostatnich latach można zaobserwować rozwój sceny HC i nie tylko we Włoszech

5. Dlaczego tak bardzo nie lubicie pewnego pseudo kraju?

Nienawidzimy Izraela i syjonizmu, poniewaz jest to lobby, ktore uzywajac historycznej opresji zydow jako alibi chce zdominwac swiat.  Szerzej odpowiem na to w pytaniu nr 6.

6. Większość waszych tekstów jest po Włosku, czy mógłbyś krótko opisać je dla ludzi którzy nie rozumieją tego języka?

Po pierwsze - śpiewamy po włosku bo to nasz język. Jesteśmy dumni z bycia Włochami, z użyciem naszego języka potrafimy lepiej przekazać nasze myśli. Jedyne teksty po angielsku to Total NSHC i Stand The Mosh, uważam te utwory za dobre muzycznie, jednak teksty w naszych innych kawałkach są lepsze. Na naszym pierwszym materiale (That's Not For You, wydane przez EDA PROPAGANDA) jest sporo ciekawych tekstów, wyjaśnię je jeden po drugim:
"I Gli Anni della fenice" jest zainspirowane nowelą "Farenheit 451" napisaną przez Amerykanina Ray'a Bradbury'ego. Tekst opisuje historię głównej postaci z tej książki.
"Misoginia" W kontraście do skojarzeń z tytułem, ta piosenka nie jest wymierzona przeciwko kobietom. Jest to kawałek przeciwko stereotypowi Włoskich dziewczyn, wynikającemu z książek Moccia. To, do spółki z wulgarnym i przesadzonym feminizmem, przyczynia się do powolnego zaniku prawdziwych kobiet.
"Fuck Israel" tekst tego kawałka to sprzeciw wobec tyranii i agresywnej polityki państwa Izrael na Palestynie. Z wymówką bycia historycznie poszkodowaną zbiorowością wykorzystują opowieść o antysemityzmie aby zalegalizować każdy rodzaj swoich nadużyć co do ziemi, która w z zasadzie nie jest ich.
"Tutto il mio odio": jest prostym przekazem dla tych którzy nie są sobie w stanie wyobrazić co motywuje nas do tego co robimy na co dzień... dla tych którzy nie rozumieją dlaczego wybraliśmy takie życie, nawet jeśli wiele z naszych przyjaciół zostało aresztowanych albo potępionych. Zostańcie w swojej bierności, właśnie dla was przeznaczone jest nasza nienawiść!
"Ecoholocaust": przeciwko wyzyskiwaniu ekosystemu, od niszczenia zwierząt do ciągłego wycinania lasów, i generalnie przeciwko "ludzkiemu-nowotworowi" który nie robi nic poza niszczeniem, od wieków, swojej własnej ziemi bez dawania niczego w zamian. A wszystko to w imię boga - pieniądza. Jak zabijemy ostatnie zwierze na ziemi to zrozumiemy że nie można się najeść rachunkami.
"70178": tytuł odnosi się do daty zamordowania Acca Larentia, bardzo istotnej postaci (symbolu) we Włoszech w latach 70tych. Utwór ten jest właściwie wołaniem o sprawiedliwość, więcej niż zwyczajną zemstę, dla naszych wszystkich męczenników, którzy zostali przez wszystkich zapomniani, wliczając w to instytucje. Tylko pomyśl, kiedy student Sergio Ramelli (z FDG) zmarł po 47 dniach śpiączki z przyklaskiem dłoni i triumfem władz. Został zaatakowany kluczem, na progu swoich drzwi. Klimat polityczny w dzisiejszych Włoszech wydaje się przypominać ten z lat 70tych. Nie chcemy więcej Sergio Ramellich!
"Reazionario": kawałek napisany przeciwko błędnemu postrzeganiu faszyzmu - jako reakcji, w złym znaczeniu tego słowa. Koncepcja Bóg, Ojczyzna i Rodzina może być również typowa dla konserwatora z Ameryki, który na pewno nie jest faszystą. To nie jest nasz duch, my odnosimy się do "immense and red fascism" (wyrazisty, wspaniały -> le fascisme immense et rouge), jako syntezy tradycyjnych wartości, który potrafi spojrzeć w przyszłość. Pewne grupa pseudo-kamratów krytykowała nas za ten kawałek, mówiąc że nie znamy koncepcji tradycji. Nasza odpowiedź - pierdolcie się! To na pewno nie my jesteśmy tymi którzy nie czytali książek Evoli albo nie zrozumieli terminu "tradycja". Czytając jego książki łatwo poczuć się jak wzniosły arystokrata stojący na skraju ruiny świata, myślę że doskonale się w to wpasowujecie... zostaniecie grupą nieudaczników drapiących się po brzuchu i żrących czipsy krytykując sprzed komputera, po przeczytaniu tylko czegoś na zorientowanie się, nie rozumiejąc ani słowa.
"Fanatismo Castellano" zadedykowane naszej bojówce, społeczności Castelli Romani.

7. Z jakiego regionu Włoch pochodzicie? Jak wygląda aktywizm i aktywiści na waszym obszarze?

Wszyscy pochodzimy z Castelli Romani, konglomeratu miast położonych niedaleko Rzymu.

8. Czy macie coś wspólnego z Casa Pound?

Wszyscy jesteśmy aktywnymi bojownikami Casa Pound.

9. Wracając do muzyki, dlaczego zdecydowaliście się zamieścić 2 utwory legendarnego Agnostic Front z NYC?

Tak jak mówiłem wcześniej, jesteśmy mocno zainspirowani nowojorską sceną HC/punk. Chociaż mamy sporo inspiracji (jak możesz zauważyć na splicie "Italians Do It Better"), AF jest zespołem który przemawiał do nas w kontekście muzyki jeszcze przed powstaniem Blind Justice.
10. Macie jakichś sXe w zespole? Co sądzicie o używaniu substancji psychoaktywnych przez ludzi z ruchu?

Nie, obecnie nie ma sXe. Oczywiście jesteśmy przeciwko nadużywaniu alkoholu i narkotyków. Moim zdaniem nie było by problemy, jeśli nie było by uzależnien - ale tak nie jest, i te środki powoli cię zabijają, przekonując że możesz żyć normalnie tylko po działce. Nawet alkohol może stać się gorszy niż marihuana jeśli się uzależnisz. Osobiście nie piję zbyt dużo, nawet jeśli w przeszłości robiłem to często. Głównym powodem jest to że wolę być świadomy i rozumieć co się dzieje dookoła mnie. Nie można zapomnieć również, że narkotyki poza byciem substancją uzależniającą, są również dobrym narzędziem do politycznej kontroli, zarówno przez mafię i rząd które chcą uwalić swój lud, geopolitycznie i ekonomicznie. Tyko pomyśl o azjatyckim południowym-wschodzie i opresji populacji Karen w Birmie.

11. Macie silne grupy Autonomicznych Nacjonalistów we Włoszech. Popieracie ich?

We Włoszech nie mamy tych samych założeń, nasza sytuacja polityczna jest bardzo inna - i mówię to bez wstydu, szczęśliwie, represje wobec ruchów faszystowskich u nas zdecydowanie osłabły. Jeśli działasz sprytnie, możesz bez problemu głosić swoje idee i pozyskać konkretne polityczne rezultaty, bez ciągłej walki z kapitalizmem (z którym zgadzam się na poziomie ideologicznym, ponieważ można do niego podejść w inny sposób). Więc nie mogę zrozumieć AN jeśli chodzi o nasz naród, chociaż popieram ich w innych aspektach. W każdym bądź razie, każde z nas musi podążać własną drogą, nie żywię do nich negatywnych uczuć, nienawiści. Na poziomie europejskim popieram AN, zwłaszcza w krajach takich jak Niemcy, gdzie represje ze strony policji są bardzo duże (widziałem to na własne oczy), i może być to dobry, czy nawet jedyny sposób walki.

12. Kiedy wydacie coś nowego?

Dopiero co wyszedł nowy split, całkowicie Włoski, ze Still Burning Yout, Ribelli D'Indastra i Zetazeroalfa. Wydane przez Rupe Tarpea, są na nim 3 nowe kawałki, dwa nie opublikowane i jeden z myspace, który nigdy nie został wydany. Jeśli chodzi o nowe utwory, planujemy udział w dwóch kompilacjach w ciągu roku (powiem tylko że jedna z nich to tribute dla kultowego zespołu RAC z Italii), a potem wrócimy do studio w styczniu i nagramy kompletny materiał full-length, który wyda Black Shirt Rec.

13. O co byś zapytał własny zespół?

Kiedy zagramy w Polsce.

14. Dzięki za wywiad, wszystkiego dobrego z Polski, 14!

To ja ci dziękuję. Przy okazji chcę pozdrowić naszych scenowych braci Still Burnin Youth, Ribelli D'Indastra, Sandro i Black Shirt Records, i wszystkie osoby które pomogły nam w odniesieniu sukcesu; i wszystkie świetne zespoły HC! Tylko faszyzm jest prawdziwy, jebać antifę... to nie dla was!