środa, 22 grudnia 2010

Tormentia

Po sporej nieobecności wracamy do działania. Na pierwszy rzut idzie świeży wywiad z Tormentią. Odpowiadał Philu w imieniu zespołu. Zapraszamy do czytania.

1.Od wydania ostatniej płyty upłynęło mało czasu. Czemu zdecydowałeś się tak szybko nagrać kolejna płytę, i czemu tak mało coverow :D

T:Hehe to wyszło jakoś samo, taki nagły przypływ pomysłów, mimo to myślę, że płyta nie jest nagrana na "odczep się", i jest jakiś postęp od debiutu. Na pewno włożyliśmy to znacznie więcej pracy, a i jakieś doświadczenie juz było, wiec myslę że i efekt końcowy jest znacznie lepszy. Dlaczego tak mało coverów hehe ? Bo nie było juz takiej konieczności, w krótkim czasie przygotowaliśmy wystarczającą ilość własnych numerów, tak że nie musieliśmy się posiłkować żadnymi roverami w zasadzie. Cover PP to mój wybór, ten numer miał niezły potencjał i chciałem go nagrać po swojemu :)

2.Ile graliście do tej pory koncertów i jak wrażenia?
I dlaczego na Śląsku najlepsze?

T: Zagraliśmy jak na razie 4 koncerty, z czego 3 na Śląsku he he, a czemu najlepsze to nie wiem widocznie taki klimat tam panuje. Ja osobiście mam sentyment do Śląska i chętnie tam zaglądam :) W sumie nie było koncertów lepszych czy gorszych, każdy był bardzo dobry pod względem publiczności. Na pewno na stałe w pamięci zapadnie ten pierwszy, mimo to że przez ogromne nerwy mam pewne luki hehe

3.Teraz może bardziej tradycje pytanie: co sądzisz o polskiej scenie narodowej zarówno politycznej jak muzycznej?

T:Scena muzyczna ma się chyba coraz lepiej, przede wszystkim cieszy kierunek w jakim to wszystko podąża. Powstają nowe kapele/projekty, coraz więcej ludzi sięga po muzykę z narodowym przesłaniem, jestem dobrej myśli. Co do polityki to raczej bez większych zmian, chociaż miłym zaskoczeniem był tegoroczny marsz niepodległości w warszawie i liczba zgromadzonych na nim ludzi, oby tak dalej!

4.Ta jak jesteśmy przy muzyce to jakie sa wasze inspiracje?
A słychach ze więcej Slayera niz Skrewdrivera u Was gra.. ;)

T:Hmm no jest tego sporo, ja słucham głownie metalowej muzyki, jednak staram się nie ograniczać więc moje horyzonty są dość szerokie. Sporo klasyki metalu jak wymieniony Slayer, Death, dużo polskiej sceny death metalowej, ale tez klasyczne kapele RAC. Myślę że to co usłyszeć można w Tormentii to taki miks wszystkiego co przewija się w moich głośnikach ;)

5. A co w takim razie sadzisz o zespołach Hip Hopowych, np. w Polsce Zjednoczony Ursynów cz Punkowych (Forwad Area) które poruszają tematykę nacjonalistyczna ?

T:Co do punkowych nie mogę sie wypowiedzieć bo po prostu nie znam. Jeśli chodzi o składy HH które poruszają taką tematykę to moim zdaniem bardzo na plus, sam lubię posłuchać czasem Eldo czy wymieniony przez Ciebie Zjednoczony Ursynów. Dużo młodych ludzi słucha tego typu muzyki i myślę że to dobrze że są tacy wykonawcy, zawsze to alternatywa dla bloków, trzepaków i zielska.

6.Polska scena coraz bardziej odchodzi od RAC, a idzie w stronę Hardcore’a, dlaczego twoim zdaniem scena poszła w bardziej ciężkie granie, a tradycyjne granie poszło trochę na śmietnik?

T:Moja teoria jest prosta. Za granie biorą się po prostu ludzie słuchający HC/metalu, to i muzyka którą grają jest ciężka. Trochę mnie dziwi ze tak mało jest kapel grających klasyczny RAC skoro jest tak wielu odbiorców tej muzyki, chyba po prostu brak chęci lub muzyków w okolicy do skompletowania zespołu.

7. Autonomiczny Nacjonalizm to jest kierunek w którym idzie obecnie ruch w Europie, w Polsce rodzi się jeszcze. A Twoje zdanie o tym zjawisku?

T:Jak najbardziej pozytywne. To dobry kierunek moim zdaniem i warto wspierać wszelkie tego typu inicjatywy. Sami jako zespół współpracujemy z serwisem autonom.pl który serdecznie pozdrawiamy! :)

8.A zjawisko SxE które jeszcze u nas jest rzadkie ale w innych krajach coraz więcej aktywistów wchodzi w ten styl życia. Ty też się do niego nie zaliczysz :D ale możesz tez wyrazić Swoja opinie o tym stylu

T:He he co kto woli, jest mi to totalnie obojętne, ja jem mięsko i pije alkohol, a ze sXe łączy mnie to ze nie używam narkotyków i szanuje swoje ciało.

9.Jakie macie plany na przyszłość?

T:Na pewno kolejna płyta, mam nadzieje że jeszcze w 2011 roku. Mam tez nadzieje na kolejne koncerty. Ja osobiście teraz pracuje nad projektem rockowym, a co z tego wyjdzie może okaże się już na wiosnę ;)

10. A co możesz powiedzieć o projekcie Pigdriver, wiem ze jesteś w go zamieszany.

T: Jest to projekt trzech osób, wyszedłem z inicjatywą i znaleźli się chętni na takie granie :) Ja odpowiadam za muzykę, więcej szczegółów wkrótce, ale mogę zdradzić ze na pewno na jednym numerze się nie skończy ;)

11. jak oceniasz Open Your Eyes eZin? Czy uważasz ze takie inicjatywy internetowe są potrzebne?

Oczywiście, im więcej takich stron tym lepiej, to świadczy o tym że są chęci i coś się dzieje. Każda z takich stron działa na korzyść szeroko pojętego ruchu.

12.To na koniec parę słów do waszych fanów, no i możecie kogoś pozdrowić.

T:Fanów ? He he a mamy takich ? :) W takim razie pozdrawiam wszystkich którzy sięgają po nasze płyty bez wyjątku czy są to ludzie podzielający nasze poglądy czy tylko i wyłącznie zwracający uwagę na samą muzykę, póki ktoś nas słucha będziemy grać!
Dzięki za wywiad i pozdrawiam redakcje OYE!