wtorek, 9 sierpnia 2011

Still Burning Youth


Po paru miesięcznej przerwie znowu wracamy, tym razem z jeszcze większą motywacją. I na pierwszy rzut idzie wywiad z kolejna kapela NSHC z Włoch - Still Burning Youth.


Open Your Eyes: Jakie były wasze początki w ruchu?

Still Burning Youth: Każdy z nas zaczynał od organizacji Forza Nuova w Genui. Ja (czyli Migue, wokal) zacząłem 9 lat temu jako skinhead, reszta zespołu zaczęła później. Potem nastąpiła zmiana w naszej politycznej działalności, uczestniczyliśmy w innych ruchach, ale mimo to nadal tu jesteśmy i walczymy o idee faszyzmu!

OYE: Skąd wasze zainteresowanie Hardcore?

SBY: Zacząłem słuchać hc w wieku 13 lat. Na początek leciały zespoły jak Hatebreed, Madball, Agnostic Front, następnie odkryłem włoskie zespoły hc/punk z lat 80tych, i zacząłem słuchać wszystkich odmian hc. Ale zespołem, który zmienił nasze podejście do hc był Hate For Breakfast. HFB łączył muzykę, którą kochamy z tekstami o naszej idei. Mosh i stage diving na faszystowskim koncercie – to zajebiste!

OYE: To może wymienicie 3 dla was najważniejsze kapele i dlaczego akurat te?

SBY: HFB, Cripple Bastards i Minor Threat.

OYE: Jesteście Kibicami , jeżeli tak to jakiej drużynie ?

SBY: Jeden z nas kibicuje Genui, drugi Sampdorii, ale nie chodzą na mecze ani nie są ultrasami.

OYE: W Włoszech na stadionach jest sporo akcentów narodowych czy jest współpraca miedzy kibicami a nacjonalistami?

SBY: Nie jestem za bardzo w temacie sceny kibicowskiej, ale z tego co widzę sporo dobrych kamratów jest częścią ruchu ultras. Ale nie widzę silnego powiązania między nacjonalistami a kibicami – myślę, że to jednak dwa odseparowane ruchy.

OYE: Działacie, wspomagacie jakieś grupy?

SBY: Nasz basista jest z Veneto Fronte Skinheads, a gitarzysta z Forza Nuova.

OYE: Czy macie w zespole jakiegoś SxE i co myślicie o tym ruchu?

SBY: Osobiście nie jesteśmy SxE ale wspieramy ten ruch, jesteśmy przeciwko narkomanii, która odwraca uwagę od prawdziwych problemów związanych z rzeczywistością i społeczeństwem. Ale wypicia paru piw z kolegami nie postrzegamy jako problemu. Problem pojawia się w momencie kiedy się uzależniasz.

OYE: Powiedzcie coś o scenie NS/WP w w Włoszech obecnie, jakie grupy działają?

SBY: Ruch, i mam na myśli tutaj zbiorczo całą scenę faszystowską i NR, jest bardzo duży. W każdym mieście coś się dzieje, koncerty w każdy weekend, masa zespołów od Oi!, RAC po HC, metal, folk i elektronikę. Jest sporo wydawców i distr, które produkują i wspierają zespoły. Ruch jest w świetnej kondycji.

OYE: W Polsce jest duży podział na katolików i neopogan. Czy u was takie podziały istnieją?

SBY: We Włoszech taki problem nie występuje . Jesteśmy faszystami, a faszyzm jest dla nas jak religia, uczy nas bezkompromisowości i radykalności, to nasz duch – nasz mistycyzm. Więc to czy ktoś wierzy w Jezusa czy Odyna nie jest dla nas istotne, faszyzm jest tym co nas jednoczy.

OYE: Co sadzicie o NSBM?

SBY: Lubię Black Metal i uważam, że na scenie NSBM jest sporo ludzi, którzy są w stanie wcielać swoje idee w życie, mają moje wsparcie. Ale jest też druga strona – nerdy, które wykorzystują symbolikę NS aby wyglądać groźniej. Banda idiotów, która jest NS w swoich pokojach i używa corpse-paint’u żeby zakryć pryszcze – a wszystko się kończy kiedy mamusia zawoła na obiadek.


OYE: To na koniec parę słów dla czytelników Open Your Eyes.

SBY: Dzięki za wsparcia, i za to, że poświeciliście nam trochę miejsca. ‘Keep HC In Fascist Style!’

OYE: Dzięki za wywiad i dalszego działania dla ruchu!